Tłumaczenia biznesowe i nie tylko. Praca tłumacza

cujących z klientami zza granicy. Wpis o tłumaczeniach.Firmowe dokumenty do tłumaczeniaFirmy i przedsiębiorstwa korzystają z usług tłumaczy bardzo często, najczęściej z tych, którzy posiadają licencję na tłumaczenia poświadczone.

Tłumaczenia biznesowe i nie tylko. Praca tłumacza Uczciwe to coś czego potrzebują duże i małe firmy. Przekład dokumentów prawnych, lub ofert na inny język, są potrzebne u coraz większej ilości firm współpracujących z klientami zza granicy. Wpis o tłumaczeniach.

Firmowe dokumenty do tłumaczenia

Firmy i przedsiębiorstwa korzystają z usług tłumaczy bardzo często, najczęściej z tych, którzy posiadają licencję na tłumaczenia poświadczone. Właściciele firm muszą tłumaczyć różne ważne dokumenty takie jak: umowy, regulaminy, czy całe strony internetowe.

Dlatego właśnie dobry tłumacz zawsze ma pełne ręce roboty, ponieważ ciągle podejmuje kolejne zlecenia na tłumaczenia dla różnych firm, które chcą rozpocząć współpracę z zagranicznymi klientami. Oczywiście nie jest to tak proste jak tłumaczenia niepoświadczone, ale i cena za przysięgłe tłumaczenie jest znacznie wyższa.


Jak zostać tłumaczem przysięgłym

Żeby zostać tłumaczem przysięgłym należy spełnić kilka podstawowych warunków, aby móc przystąpić do specjalnego egzaminu. Jednym z warunków jest posiadanie obywatelstwa polskiego, lub kraju należącego do unii Europejskie. Należy znać język polski, co jest dość oczywistym punktem i wymogiem.

Poza tym trzeba mieć pełną zdolność do czynności prawnych, co oznacza zdolność do wykonywania czynności prawnych we własnym imieniu. Nie można być karanym za przestępstwa umyślne, skarbowe oraz nieumyślne. Co ciekawe należy mieć ukończone studia wyższe, jednak nie ma regulacji co do kierunku tych studiów. I na koniec trzeba zdać egzamin tłumacza przysięgłego


Wikipedia i tłumacz przysięgły

Tłumacz przysięgły ? osoba zaufania publicznego, która specjalizuje się w przekładzie m.in. dokumentów procesowych, urzędowych i uwierzytelnianiu obcojęzycznych odpisów takich dokumentów oraz może poświadczać tłumaczenia i odpisy wykonane przez inne osoby. Do poświadczania tłumaczeń oraz poświadczania odpisów pism tłumacz przysięgły używa pieczęci, zawierającej w otoku jego imię i nazwisko oraz wskazanie języka, w zakresie którego ma uprawnienia, a w środku pozycję na liście tłumaczy przysięgłych1. Wyjątkiem są tutaj tłumaczenia wykonywane w formie elektronicznej, które tłumacz opatruje bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu (tłumaczenia takie mogą być wykonywane wyłącznie z dokumentu w formie pisemnej, tzn. nie jest zgodne ustawą wykonanie takiego tłumaczenia, gdy dokumentem źródłowym jest dokument elektroniczny)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tłumacz_przysięgły



© 2019 http://nasza-klasa.edu.pl/