Prace dla geodety

potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod sadzeni

Prace dla geodety

Wykorzystywanie geodezji w rolnictwie

Rolnicy są jednymi z klientów tych osób, które zajmują się wykonywaniem prac geodezyjnych. Taka pomoc świadczona rolnikom przez geodetów jest bardzo potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod sadzenia i uprawy roślin oraz produkcji różnych produktów żywieniowych. Rolnicy mogący stale rozwijać swoją działalność są zainteresowani poszerzaniem obszarów, na jakich mogą pracować oraz wykorzystywaniem takich pól uprawnych, które do tej pory były dla nich nieosiągalne. Tymczasem praktyczne zastosowania geodezji rolnej pozwalają na rozwój nawet najbardziej nietypowych upraw rolnych.


Miejskie pomiary geodezyjne

Miejska geodezja bardzo dobrze się rozwija. Dzieje się tak dlatego, że nowoczesna urbanistyka znajduje bardzo szerokie zastosowanie z uwagi na to, że w miastach mieszka obecnie bardzo wiele osób, a jednocześnie istnieje bardzo wiele możliwości zagospodarowywania obszarów miejskich. Jednak rozwój miast nie byłyby w ogóle możliwy bez wykonywania miejskich pomiarów geodezyjnych. Dlatego są one wykonywane przez bardzo wielu geodetów specjalizujących się właśnie w wykonywaniu tego rodzaju pomiarów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że zastosowania miejskich pomiarów geodezyjnych są bardzo szerokie, a miejskie plany przestrzenne muszą być stale rozbudowywane. Przy ich wykorzystaniu można przecież budować nowe drogi i stawiać przeróżne budynki.


Pracownie Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i

W realizacji zadań Głównego Geodetę Kraju wspiera także Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (CODGiK), który od 1 stycznia 2011 r jest instytucją gospodarki budżetowej (wcześniej działał przy Głównym Geodecie Kraju). Powołano go by uzupełniał i zarządzał centralnym państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym. Do zakresu działań CODGiK należy tworzenie własnych opracowań, a także gromadzenie i weryfikowanie opracowań przyjmowanych do zasobu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Pracownie Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wykonują zlecenia dla Głównego Geodety Kraju oraz realizują zamówienia zewnętrzne zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Główny_Geodeta_Kraju



© 2019 http://nasza-klasa.edu.pl/