Opieka nad meblami skórzanymi

O skórze hamburskiej w WikipediiSkóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie). Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość

Opieka nad meblami skórzanymi Skórzana odzież powoduje wiele trudności z pielęgnacją i czyszczeniem. Całe szczęście można skorzystać z pomocy profesjonalistów: , albo kupić odpowiednie preparaty do skór.

O skórze hamburskiej w Wikipedii

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska


Wikipedia o skórze

Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej. Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak. W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon.

Krupon ma najbardziej zwartą budowę. Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Modna skóra

Skóra jest ponadczasowa i mało prawdopodobne żeby wyszła z mody. Skórzane meble, buty czy inne elementy garderoby są jednymi z bardziej trwałych przedmiotów w swojej kategorii. Jednak o skórę trzeba umieć dbać, bo inaczej nie unikniemy drogich napraw i renowacji.

Środki do czyszczenia skóry mogą być nawet domowe, ważne aby czyścić skóry regularnie. To jest najważniejszy klucz do ich długowieczności i dobrego wyglądu. Codzienne używanie takich rzeczy również lekko je niszczy i na takie otarcia i rysy niestety już nic nie zaradzimy. Od tego mamy specjalistów, którzy profesjonalnie naprawiają takie uszkodzenia.



© 2019 http://nasza-klasa.edu.pl/