Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

ciw starzeniu i kremy nawilżające. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze

Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

Dermokosmetyki - co to właściwie jest i dla kogo?

Dermokosmetyki - nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zaliczamy kremy przeciw starzeniu i kremy nawilżające. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze działanie niż tylko to tradycyjne, związane z nawilżaniem (np. Chen et al1; Zettersten, Ghadially, Feingold, Crumrine & Elias, 19972). Jednak pomimo doniesień o korzyściach jakie przynosi stosowanie dermokosmetyków, pojęcie to funkcjonuje tylko jako slogan marketingowy, tzn. nie ma silnych dowodów, na to, że produkty tak oznaczone spełniają funkcję która jest sugerowana przez ich nazwę. Dlatego to do konsumenta należy ocena istotności wszystkich przesłanek i podjęcia decyzji, czy warto więcej zapłacić za dermokosmetyki.

Nazwa dermokosmetyki odnosi się tylko do produktów stosowanych miejscowo takich jak kremy, balsamy oraz maści. Produkty, które są podobne w swoim działaniu, ale przyjmowane są doustnie noszą nazwę nutrikosmetyków.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermokosmetyki


Odświeżanie suchej skóry podczas zabiegów kosmetycznych

Posiadanie suchej skóry może sprawiać, że kobieta będzie musiała korzystać z różnych sposobów intensywnego nawilżania skóry żeby móc utrzymać ją w dobrym stanie. Jednak domowe sposoby nawilżania skóry nie zawsze są wystarczające, dlatego każda kobieta od czasu do czasu korzysta z pomocy kosmetyczek potrafiących intensywnie nawilżyć suchą skórę dzięki sięgnięciu po nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Nawilżanie suchej skóry podczas przeprowadzanego zabiegu kosmetycznego polega na tym, że skóra nie tylko zostaje na nowo nawilżona, ale też odświeżona i zregenerowana. Poza tym kosmetyczka może wykorzystać przeprowadzany przez siebie zabieg do tego, aby skóra została odmłodniona i nabrała nowego blasku. Jednocześnie będzie ona mogła doradzić swojej klientce, w jaki sposób może dbać o swoją skórę.


Złuszczanie naskórka, czyli peeling

Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, eksfoliacja, abrazja, ablacja ? zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu i stanu skóry, poprzez spłycenie drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień. Peeling stosowany jest także w kuracji przeciwtrądzikowej oraz po zabiegu depilacji w celu zapobiegania wrastania włosów w skórę.

W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub fizyczny1. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się natomiast peeling bardzo powierzchowny, powierzchowny, średniogłęboki i głęboki2.

Słowem peeling określa się także ogólnodostępne środki kosmetyczne służące do złuszczania naskórka. Kosmetyki te w swoim składzie zawierają enzymy rozpuszczające martwy naskórek np. Papaina albo substancje ścierne (drobinki) takie jak np. sproszkowane łupiny orzecha włoskiego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka



© 2019 http://nasza-klasa.edu.pl/