Leczenie zębów, czyli stomatologia. Czego o niej nie wiesz?

konywanie u nich zabiegów stomatologicznych, jednak dentyści zawsze muszą być bardzo dobrze przygotowani do poważnego leczenia zębów swoich pacjentów i posiadać odpowiedni sprzęt medyczny. Wszystko to sprawia, że te gabinety m

Leczenie zębów, czyli stomatologia. Czego o niej nie wiesz? poradnia dentystyczna jastrzębie

Duże zabiegi stomatologiczne

Przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów stomatologicznych zwykle jest stosunkowo drowie. Oczywiście nie wszyscy pacjenci muszą płacić za wykonywanie u nich zabiegów stomatologicznych, jednak dentyści zawsze muszą być bardzo dobrze przygotowani do poważnego leczenia zębów swoich pacjentów i posiadać odpowiedni sprzęt medyczny.

Wszystko to sprawia, że te gabinety medyczne, w których wykonywane są skomplikowane zabiegi stomatologiczne są bardzo dobrze przygotowane i prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów. Tylko tacy profesjonaliści są w stanie należycie ocenić stan zębów swoich pacjentów i podjąć się ich leczenia według obowiązujących w stomatologii zasad. Wiedzą oni bowiem bardzo dobrze, że tylko dobrze przygotowane zabiegi będą mogły być w pełni skuteczne.


Według podziału klinicznego korona kliniczna to

W zależności od przyjętego podziału korona i korzeń są różnie definiowane. Według podziału zwanego anatomicznym, korona jest częścią zęba pokrytą szkliwem, z kolei korzeń anatomiczny jest to część zęba pokryta cementem. Według podziału klinicznego korona kliniczna to ta część korony anatomicznej, która znajduje się ponad dziąsłem, podczas gdy korzeń kliniczny to część zęba znajdująca się poniżej brzegu dziąsłowego. Szyjka jest częścią zęba łącząca koronę anatomiczną i korzeń anatomiczny ? w tym miejscu występuje charakterystyczne przewężenie zęba.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole

Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole za pomocą włókien ozębnej wnikających do cementu, który pokrywa powierzchnię korzenia. Na szczycie korzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis dentis) aż do komory zęba. Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj) bądź więcej kanałów o wspólnym lub oddzielnym ujściu. Kanały te mogą oddawać kanały boczne, a przy samym ujściu najczęściej dzielą się na 3 gałęzie tworząc deltę korzeniową inaczej zwaną ramifikacjami Preisswerka-Fishera.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://nasza-klasa.edu.pl/