Kilka słów o ogrzewaniu

o rozliczania się między dostawcą a odbiorcą tej energii. Jednostką miary energii cieplnej w układzie SI jest dżul (symbol J) równy 1wat ? 1sekunda (watosekunda). Jest ona zbyt mała do użytku praktycznego, dlatego powszechnie używ

Kilka słów o ogrzewaniu

Definicja licznika ciepła

Licznik ciepła (ciepłomierz) ? całkujący przyrząd pomiarowy przeznaczony do pomiaru ilości przepływającej energii cieplnej. Jego wskazanie jest podstawą do rozliczania się między dostawcą a odbiorcą tej energii. Jednostką miary energii cieplnej w układzie SI jest dżul (symbol J) równy 1wat ? 1sekunda (watosekunda). Jest ona zbyt mała do użytku praktycznego, dlatego powszechnie używaną w rozliczeniach jednostką energii jest gigadżul GJ.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Licznik_ciep%C5%82a


Jaki kocioł wybrać?

Jak wybrać odpowiedni do naszych potrzeb piec? W zależności od budowanego obiektu najlepsze może być zupełnie różne rozwiązanie. Warto więc skorzystać z porad specjalisty z tej branży. Właściwie każdy dystrybutor różnego rodzaju kotłów oferuje nam profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele innowacyjnych rozwiązań, za którymi trudno nadążyć człowiekowi niezwiązanemu z tą branżą. Wobec tego warto zdecydować się na skorzystanie z takiej porady. Bardzo często inwestor decyduje się również na zatrudnienie profesjonalnej firmy odpowiadającej za montaż tego typu urządzeń. Trzeba przyznać, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ dzięki temu uzyskujemy bezpieczeństwo, że instalacja została wykonana poprawnie.


Warto wiedzieć - podział nagrzewnic

Ze względu na przeznaczenie:
n. pomieszczeniowe - stosowane w pomieszczeniach/domach
n. samochodowe - stosowane w samochodach
n. przemysłowe - stosowane w procesach produkcyjnych, itp.
Ze względu na budowę:
stacjonarne
mobilne
wiszące
wbudowane w zespół maszyn
Ze względu na rodzaj paliwa:
nagrzewnice olejowe (zasilane olejem opałowym, ropą lub mazutem
nagrzewnice elektryczne (zasilane energią elektryczną)
nagrzewnice wodne (zbudowane na bazie wymiennika wodnego uzyskujące ciepło z cieczy płynącej przez wymiennik)
nagrzewnice na paliwa stałe (węgiel, drewno, koks, pelet, itp.)
nagrzewnice gazowe (gaz ziemny lub LPG)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagrzewnica



© 2019 http://nasza-klasa.edu.pl/