Jak hormony wpływają na funkcjonowanie organizmu?

Dodane: 03-04-2017 07:46
Jak hormony wpływają na funkcjonowanie organizmu? ginekolog ochota

Pomoc psychiatryczna dla dzieci będących ofiarami wypadków samochodowych

Zdarza się, że dzieci, które uczestniczyły w wypadku drogowym potrzebują leczenia ortopedycznego oraz psychiatrycznego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę poważne i wymagające podjęcia długotrwałej rehabilitacji zwłaszcza, kiedy dochodzi do nich w okresie intensywnego wzrostu dziecka. Wiele dzieci w trakcie wypadków samochodowych doznaje również silnego wstrząsu psychicznego, z którym nie może sobie poradzić bez odpowiedniej terapii, a nawet leczenia farmakologicznego. Najlepiej jest, kiedy takie dzieci trafiają od razu do dziecięcych terapeutów i ortopedów.

Leczenie sportowych urazów ortopedycznych

Sportowcy są osobami narażonymi na powstawanie różnych urazów. Wprawdzie są oni bardzo wysportowani i wyszkoleni w tym, żeby unikać trwałych urazów, jednak nie zawsze są w stanie uniknąć jakiegoś zwichnięcia. Tymczasem osoby uprawiające sport muszą być często zupełnie zdrowe żeby mogły odnosić jakieś sukcesy. Dlatego skuteczne leczenie urazów ortopedycznych u sportowców odgrywa bardzo ważną rolę w tym, żeby nie musieli oni przedwcześnie kończyć swojej kariery sportowej. Czasami takie leczenie musi być wspomagane przyjmowaniem takich leków, które są dopuszczone do użytku dla sportowców. Równie ważna w ich przypadku jest skuteczna rehabilitacja, która może przywrócić pełną sprawność w którejś z kończyn.

Terapia przeznaczona dla rodzin osób nieuleczalnie chorych

Osoby nieuleczalnie chore mogą czasami wymagać opieki psychiatrycznej. Dzięki temu łatwiej im będzie radzić sobie z trudami codziennego życia i pogodzić się z własną chorobą. Dlatego takie osoby mogą uczestniczyć zarówno w terapiach indywidualnych, jak i grupowych. Również rodziny osób nieuleczalnie chorych mogą uczestniczyć w płatnych terapiach rodzinnych, podczas których będą uczyły się, w jaki sposób postępować z niepełnosprawnym członkiem rodziny. Natomiast sama osoba chora podczas terapii indywidualnej będzie mogła wypowiedzieć wszystkie swoje uczucia i obawy oraz otrzymać odpowiednie leki psychotropowe. Odbywana terapia grupowa będzie jej pomagała w nawiązywaniu kontaktów z osobami pozostającymi w podobnej sytuacji.